Z miłości do muzyki #25
Znowu mnie tutaj przez dłuższą chwilę nie było ... Tak wiem, każde moje usprawiedliwienie będzie słabe, ale mimo wszystko spróbuję się trochę wytłumaczyć. Za dwa dni wyjeżdżam na urlop i skrzętnie się przygotowuję, z tej okazji muszę oczywiście nadrobić w pracy, co wiąże się z lekkimi nadgodzinami i wracam zmęczona. Poza tym gdzieś po drodze zaliczyłam odwiedziny Przyjaciółki i poszłyśmy w tany jak za studenckich czasów, za którymi chyba wszyscy tęsknimy z całego serca.

Wracając do tematu muzycznego dziś zaproponuję Wam bardzo przyjemne muzyczne tło, które będzie mi towarzyszyć podczas mojego wyjazdu na 100%. Znałam ich jedną piosenkę, która gdzieś pojawiała się na odtwarzaczu u koleżanki z pracy - w zasadzie nawet nie wiedziałam jak ta kapela się nazywa.

Jak to zawsze ja przypadkowo trafiłam na inna piosenkę ich autorstwa na Spotify i chyba przepadłam.
Nie będę ukrywać, że bardzo mocno lubię taką muzykę - taką która niesie ze sobą wiele emocji, piękne teksty oraz przeszywający wokal.

Nie wiem dlaczego wydaje mi się, że grają taką muzykę, która z powodzeniem sprawdziłaby się jako soundtrack w filmach:)

O kim mowa? O Mumford & Sons! Pochodzą z Londynu i grają od 2007 roku  - aż wstyd się przyznawać, że ja ich odkryłam dopiero teraz! Szczerze mówiąc ja chciałam ich zakwalifikować do indie rocka, jednak lekko się pomyliłam - sami określają siebie jako zespół folkowo rockowy. Jeśli jeszcze nie poczuliście się zachęceni do posłuchania kawałka poniżej to zdradzę Wam jeszcze, że otrzymali Grammy  w kategorii najlepszy album roku!9 komentarzy:

 1. widzę, że dziś słuchasz na spotify i poszłam w Twoje ślady.. lubię bardzo.. za głos, klimat i teksty... po płycie Babel przepadłam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Babel jest świetna, ale po ostatnich singlach wydaje mi się, że nowy krążek może być jeszcze lepszy :)

   Usuń
 2. o proszę fajny zespół, a ja też o nim nie słyszałam!:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja żałuję, ze zainteresowałam się nimi tak późno :P

   Usuń
 3. genialni są!! też ich wcześniej nie znałam :P faktycznie pasowałaby ta piosenka do jakiegoś filmu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mumfordów strasznie lubię! :) Wgl fajnie jest robić coś razem - jak oni, tworzyć muzykę :)
  oh, urlop! Gdzie góry, morze?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Góry, o tej porze roku zawsze góry , bo taniej:) Byłam w Austrii - Stubai dokładnie, polecam!:)

   Usuń